Měly by mít gay a lesbické páry možnost adoptovat a vychovátat děti?

Autor: Petr <petr(at)petruv-svet.com>, Tma: Zajímavosti, Vydno dne: 18. 06. 2006

Přemýšlel jsem nad touto otázkou protože na ní nemám jednoznačný názor. Vytvořil jsem anketu abych znal názor více lidí, Vás návštěvníků mých stránek. Moc děkuji všem kteří hlasovali. K dnešnímu dni mírnou většinou vítězí názor že ano, ale výsledky jsou celkově poměrně vyrovnané což mě vlastně potvrzuje i moje rozpaky, že neumím na tuhle otázku úplně odpovědět. Určitě souhlasím s Evženem který mě napsal do návštěvní knihy, že je to moc složitá věc na anketu s třemi možnostmi odpovědí. Hodně jsem tu anketu zjednodušil, pokusím se příště vůbec nad svými anketami více zamyslet a polepšit se o:)

Když nad tou složitou otázkou přemýšlím, myslím že jsem zjednodušeně spojil dva pojmy i když spolu neodmyslitelně souvisí. A sice "adoptovat" a "vychovávat" protože v případě slovíčka "vychovávat" nemusí jít vždy pouze o adoptované dítě, může jít samozřejmě také o dítě z předchozího heterosexuálního vztahu kdy jeden z partnerů G&L páru je biologický rodič dítěte. Takže asi jsem měl spíše udělat dvě ankety a nebo tu jednu rozdělit do více možností odpovědí, prostě oddělit od sebe adopci a výchovu dítěte kde jeden z partnerů je biologickým rodičem.

Celé je to ale natolik složitá věc která má tolik otázek, že se vůbec neodvážím se tímhle zabývat nějak do hloubky. Takže pouze můj skromný názor je, že ve výchově dítěte jednopohlavními páry nevidím vůbec žádný zásadní problém. Určité pochybnosti mám pouze v případě adopce, zde skutečně nemám vyhraněný jednoznačný názor.

Odkazy k tomuto tématu: