Malé zamyšlení nad životem a dárek pro všechny návštěvníky mého webu

Autor: Petr <petr@petruv-svet.com>, Téma: Denicek, Vydáno dne: 18. 01. 2007

Život je složitý, mnohdy není jednoduchý ale je krásný a plný nečekaných překvapení. Svůj život máme každý jenom jeden a tak si ho važme a vychutnávejme každou chvilku. Žijme jej tak jak nejlépe umíme, nikdy neztrácejme naději a víru v lepší budoucnost, uvědomme si že svůj život máme především ve svých vlastních rukách. Proto se snažme nepromarnit žádnou příležitost jak uchopit své štěstí, když se nám to podaří važme si ho a pečujme o něj aby nám vydrželo co nejdéle.

Nikdy nedělejme druhým to co nechceme aby oni dělali nám, jak se budeme chovat k ostatním tak se oni budou chovat k nám. Tolerance, ohleduplnost, zodpovědnost, upřímnost, láska .... to vše se nám vrátí v podobě přátel které tím získáme a kteří svou přítomností obohatí náš život, kteří nám pak také pomohou v těžkých chvílích. Pokud žádné přátele nemáme, pak bychom se měli zamyslet nad příčinou proč tomu tak je, nehledat chyby v druhých ale především u sebe.

Pokud něco chceme a hodně po tom toužíme, běžme za svým cílem a nehledejme už předem důvody proč se nám to určitě nepodaří. Nevzdávejme se, nenechme se odradit neúspěchy ale stále to zkoušejme a zbytečně se nepodceňujme. Vše záleží pouze na nás a samozřejmě trochu i na štěstí, pokud se ale nevzdáme tak jednou svého cíle dosáhneme. Začneme-li podléhat depresím a beznaději, říkejme si že za každým mráčkem vždy vysvitne slunce. Život je plný různých mráčků ale je v něm vždy i slunce které mráčky rozpustí a zaplní jej nádhernými okamžiky radosti a štěstí.


Určitě nechci psát žádná moudra, na to jsou jiní a mnohem vzdělanější lidé. Jenom jsem se trochu zamyslel nad životem a napsal to tak jak to cítím, dle svých životních zkušeností. Asi to patří k mému věku že poslední dobou nějak často přemýšlím a bilancuji, uvědomuji si jak život strašně rychle utíká a jaká je škoda každé krásné chvilky kterou si někdy necháme utéct mezi prsty. Loňský rok byl až neskutečně obrovským zlomem v mém životě, stalo se tolik zásadních věcí v tak krátkém čase že mě to prostě nutí k těmto úvahám a zamyšlením.

Koncem roku jsem od jednoho svého kamaráda obdržel nádherné dva soubory jejichž obsah mě skutečně "dostal". Často si je prohlížím znovu a znovu, slova která obsahují jsou opravdu nádherná a úžasně pravdivá... Poslal jsem je ve vánočním období svým blízkým přátelům, ovšem nedá mě to abych se o ně nepodělil také s vámi všemi, s návštěvníky mých stránek. Zde jsou oba soubory ke stažení a věřím že i vás potěší: